۱۳۹۶ تیر ۲۹, پنجشنبه

جام زهری که امام خورد و جام زهری که هاشمی خورد!


حساب اینستاگرامی حسن روحانی به مناسبت سالگرد پذیرش قطع‌نامه ٥٩٨، حدود یک دقیقه از ویدئوی دیدار هاشمی رفسنجانی با رزمندگان دوران جنگ را که در شهریور ۹۴ برگزار شده، منتشر کرده که در آن هاشمی رفسنجانی می‌گوید:

اینکه می‌گویید جام زهر؛ جزء افتخارات من و آقای روحانی است! (اشاره به تحمیل قطع نامه ۵۹۸ به امام)

هر چند هاشمی دروغ نمی گوید و ایشان بودند که به اتفاق روحانی جام زهر را به امام خوراندند! اما این همه حقیقت نیست و واقعیت آن است که امام نیز بفراست تک هاشمی را پاتک کرد و با هوشمندی و به سهم خود ایشان نیز به هاشمی جام زهری دیگر خوراند!

صورت واقع آن است هاشمی رفسنجانی با زیرکی توانست بمنظور تعقیب اهداف لیبرالیستی خود و به اعتبار ناهمدلی ایشان با مواضع انقلابی امام از طریق «مغبون کردن امام» ایشان را مُجاب به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ کنند.

اما مرحوم امام نیز بلافاصله و بعد از اعلام پذیرش قطعنامه ۵۹۸ با انتشار نامه ای مفصل خطاب به ملت ایران آب سردی بر روی هاشمی و حواریون لیبرال ایشان ریخت که شوقمندانه برای ترانسفر انقلاب و نظام به بستر رام شدگی و متابعت از نظام بین المللی تحت هژمونی آمریکا خود را مهیا کرده بودند.

امام با نامه ۲۹ تیر ۶۷ نه تنها دست و پای هاشمی را در پوست گردو قرار داد بلکه با مفصل بندی و ریل گذاری در مسیر «نظام و انقلاب» امنیت و مانائی انقلابش را با ضریبی بالا تضمین کرد بشکلی که بعد از رحلت و در تمام دوران رهبری آیت الله خامنه ای منشوری روشن در مقابل پایوران نظام قرار گرفت بشکلی که نه هاشمی تا زمانی که در قید حیات بود و نه عقبه ایشان که در قید حیات اند هرگز نتوانسته اند به اعتبار محکمات و مسلمات آن منشور منویات لیبرالیستی خود را هم افزائی و عملیاتی کنند.

پیشتر در مقاله «باد کاشتید آقای هاشمی» خدمت ایشان معروض داشته بودم:

آنکه باد می کارد طوفان درو می کند.

هیچ نظری موجود نیست: