۱۳۹۶ مرداد ۲۱, شنبه

تذبذب مدعیان انسانیت!


مهدی مهدوی کیا بعد از تن دادن مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به بازی با تیم فوتبالی اسرائیلی و بدنبال محروم شدن این دو از بازی در تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشته:

«به امید روزی که سیاست دست از سر ورزش بردار و عمل جای شعار را بگیرد. ای کاش به فکر زیرساخت های ورزش، ساختن چند ورزشگاه آبرومندانه و توجه به ورزش های پایه این مملکت، از بین بردن فقر، اعتیاد، بیکاری و... بودیم نه اتفاقات لبنان و سوریه و عراق و ... پاینده باد ایران و ایرانی»

مزید اطلاع مهدوی کیای مزبور می بایست خدمت ایشان معروض داشت:

آقای محترم. کاش سیاست را به اهلش می سپردید و خود کماکان مشغول دویدن بدنبال آن توپ فوتبال می ماندید.

جهت استحضارتان لازم به ذکر است که مذهبیون برای حضورشان در شامات و دلیل مجاهدت شان در نبرد با گرازهای داعش مستظهر به مبانی اعتقادی و دینی و فلسفی اند که ظاهراً فهم آن مبانی بیرون از توان عقلی شمایان است.

اما لااقل شمایان می توانید به مذهبیون توضیح دهید مبنای این همه سال پُز انسان دوستی دادن تان و به دروغ فخر سعدی ایرانی تان را به دنیا فروختن و پشت شعر و شعار فریبنده «بنی آدم اعضای یک پیکرند ـ که در آفرینش ز یک گوهرند» پنهان شدن تان، چه بود؟

می شود بفرمائید ضمانت اجرای «چو عضوی به درد آورد روزگار ـ دگر عضوها را نماند قرار» تان چیست و کجاست؟

خودتان را سر کار گذاشته اید یا در رودربایستی انسان بودن و انسانی زیستن دچار تذبذب اید!؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
داریوش سجادی
@dariushsajjadi44

۵ نظر:

ناشناس گفت...

خب انگار یک مقدار حرف های من شما رو وادار به واکنش کرد هر چند باز هم توهین مهدوی کیا رو ندیدیم و اتفاقا توهین شما و تشبیه مهدوی کیا به داعشی ها رو دیدیم . شما که علامه دهر هستید چرا نفهمیدید اول این سیاست بود که سر در همون توپ بازی کرد و مهدوی کیا هم واکنش نشون داد و خواستار عدم دخالت سیاست در ورزش شد و حالا هم ایران باید به فیفا باید پاسخگو باشه و ممکنه جریمه یا محروم بشه . ضمنا این توپ بازی که به تمسخر گرفتید چطور زمانی که برای نشان دادن اقتدار و کارایی نظام هست خیلی هم خوبه و کار به جایی میرسه که آقاتون هم پیغام میده برای پیروزی مقابل آمریکا که اتفاقا گل پیروزیش رو همین مهدوی کیا زده بود . بله نظام حق دارد به زور افراد رو وادار کنه به تبعیت از استاندارد هاش و کسی هم نباید اعتراض کنه و کسی ولو بالاجبار او رو زیر پا گذاشت باید محروم شه بعد هم لاف بزنن که ورزشکاران ما از سر همدردی با مردم فلسطین با ورزشکاران اسرائیل بازی نکردن و اجباری در کار نبود . از اون طرف هم برای مجامع ورزشی گواهی اسهال و استفراغ میبرن که علت عدم حضور مقابل نماینده اسرائیل مشکل پزشکی بوده نه سیاسی. این همه تناقض یک جا جمع شده !! شما هم لازم نکرده درس اخلاق به کسی یاد بدید . حضور ایران در سوریه نه برای دفاع از مرزهای ایران بوده نه برای کم کردن دردهای اعضای به درد آمده سوری که چه بسا به درد اونها افزوده ..

ناشناس گفت...

شما انقدر قدرت تخیل دارید که قادرید شهید محسن حججی رو با مسعود شجاعی و احسان حاج صفی و داعش و مهدوی کیا و اسرائیل یکجا به هم پیوند بزنید . فکر کنم تنهایی, دوری از وطن , بیکاری و کهولت سن کم کم داره کار خودشو میکنه .

ناشناس گفت...

بهترین دوران سنین نوجوانی ما به سالهای سیاه جنگ با عراق گذشت . تقریبا" هر ماه یا دو ماه یکبار خبر از کشته شدن یکی از دوستان و آشنایان میرسید . انگارهرماه ، ماه محرم بود وعاشورا . دسته جمع میکردیم وبا گریه و زاری و سینه زنی به مساجد میرفتیم . اکنون بعد ازگذشت قریب به 30 سال از پایان آن جنگ . همچنان در حال کشف و دفن استخوانهای باقی مانده از کشته شدگان هستیم و مینهای بجای مانده در مرزها ی جنگی مان هم مرتبا"حادثه میآفرینند . معلولان جنگی هم مصیبتی دیگر . برای شما که در کنج عافیت و در قلب شیطان بزرگ نشسته اید ، کوبیدن بر طبل جنگ و تحسین کشته شدگان امثال محسن حججی کار مشکلی نیست . بنده که فقط متاسف و خشمگینم از اینکه چرا وی لااقل اگر آرزوی شهادت داشت . بدون داشتن خانواده و پیش از ازدواج به جنگ با دشمنان حق و حقیقت میرفت ، که اکنون زنی را در بهار جوانی بیوه و بچه ای را یتیم گذاشت . جیمز فولی را هم همین گرازهای وحشی سلاخی کردند . برای ما با امکاناتی که داشتیم دیگر کافیست . بهتر است مبارزه با این وحشی های قرن را به بیگانگان واگذار کنیم .

ناشناس گفت...

شما بگویید حضور ایران در سوریه برای چیست؟

ناشناس گفت...

هلال شیعی ... هژمونی منطقه ای !! اون هم وقتی که اقتصاد مملکت داغون تر از داغون هست باید کلی خرج این بلند پروازی ها بشه غافل از اینکه هر چی بیشتر ادامه بده بیشتر تو باتلاق جنگ های منطقه ای فرو میره و توان نظامی و مالیش به هدر میره .