۱۳۹۳ مرداد ۲۸, سه‌شنبه

کنج عافیت!


دکتر صادق زیبا کلام بمناسبت سالگرد کودتای 28 مرداد مقاله ای در روزنامه شرق نوشته و در انتها پرسیده:
واقعیت امر آن است که کودتا به این صورت نبود که صبح ایرانیان از خواب بیدار شوند و مشاهده کنند که ارتش، مراکز حساس را گرفته و کودتا شده، خیر، کودتا صرفا از ساعت هفت الی هشت صبح شروع شد و چندصد نفر بیشتر نبودند ... و تا نزدیک به 12 ظهر بالغ بر چندین‌هزارنفر شده بودند و آن هزاران‌ نفر بودند که در حقیقت عمل کودتا را انجام دادند. سوالی که ما هیچ‌ وقت نخواسته‌ایم ظرف این 63 سالی که از کودتا می‌گذرد، به آن پاسخ دهیم آن است که طرفداران دکترمصدق در فاصله هشت صبح تا 12 ظهر که عملا دولت او سقوط کرد، کجا بودند؟
ـــــــــــــــــــــ
معروف است زمانی که خروشچف در کنگره بيستم حزب کمونيست شوروی پس از تکيه بر اريکه قدرت بی پروا سياستهای دوران استالين را مورد نکوهش قرار داد و يکی از حضار فرياد زد: جناب خروشچف در زمان اعمال آن سياست ها کجا تشريف داشتند که اکنون مُنتقد استالين شده اند؟ و خروشچف بلافاصله و با تکدّر خطاب به حضار می پُرسد: چه کسی اين حرف را زد؟ و بعد از آنکه در سکوتی مطلق پاسخی نشنيد گفت:
من آن روز همان جائی بودم که امروز شما سوال کننده محترم هستيد!
در پاسخ به پرسش حاذقانه دکتر زیبا کلام نیز می توان گفت:
جناب آقای دکتر ـ وقتی چندی پیش خودتان در یکی از سخنرانی های خود اعتراف کردید:
وقتی حسین الله کرم و امثال ایشان گشاده رویانه برای دفاع از دین و میهن و ناموس کشور به ارتفاعات «بازی دراز» عزیمت کردند هم زمان من برای ادامه تحصیل (!) عازم لندن شدم (!)
اکنون نیز لااقل شما نباید چنین پرسشی را مطرح فرمائید و بپذیرید بعد از آشکار شدن بی التفاتی مصدق با بدنه مذهبی جامعه، مذهبیون که تکلیف خود را می دانستند و مهم آن بود که سکولارهای حامی مصدق در ظهر کودتا همان جائی رفتند که سالها بعد سکولارهای دوران جنگ رفتند!
.
..
...
....
.....
......
.......
........
کنج عافیت!!!
.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

ای والله! خیلی خوشگل گفتی