۱۳۹۵ بهمن ۷, پنجشنبه

شروع «بد» ترامپ!


دستور العمل «دونالد ترامپ» مبنی بر اجتناب از صدور ویزای ورود به آمریکا برای ایرانیان موید آن است که این نورسیده به کاخ سفید همانند اسلاف قبلی خود فاقد شعور و درک سیاسی متوقع در تراز رئیس جمهور قدرتمندترین کشور جهان است. بی شعوری و حماقتی که لااقل برای شهروندان جمهوری اسلامی می تواند واجد استقبال باشد.
دستور العمل مذکور چه محصول تصمیم شخصی ترامپ باشد و چه ناشی از مشاوره و پیشنهاد دستیاران ترامپ به ایشان باشد در هر حالتی نشان از آن دارد که دولتمردان آمریکائی اعم از دمکرات یا جمهوریخواه خوشبختانه تا آن درجه فهم و دانش سیاسی ندارند تا بفهمند با عملیاتی کردن دستورالعمل منع ایرانیان برای سفر به آمریکا نه تنها ضرری را متوجه جمهوری اسلامی نمی توانند بکنند بلکه با این کار عملا خود را از یک ظرفیت بالقوه و اهرم موثر جهت فشار بر ایران محروم می نمایند.
بینوایان تا آن اندازه شعور ندارند تا بفهمند تقریبا عموم ایرانیانی که بنا به هر دلیلی عزم و میل سفر به آمریکا را دارند در تحلیل نهائی عاشقان آمریکا و زاویه داران با جمهوری اسلامی اند و با دستورالعمل مزبور در واقع این دولت ایالات متحده است که خود را از سربازان ملتزم الرکابش و مخالف با جمهوری اسلامی محروم می کند!
دولت ایالات متحده اگر شعور لازم برای فهم ماهیت انقلاب اسلامی و شانیت جمهوری اسلامی و چیستی و کیستی شهروندان ایرانی دلبسته به جمهوری اسلامی را داشت آنگاه می فهمید که برای «ایرانیان جمهوری اسلامی» و «جمهوری اسلامی ایرانیان» سفر به آمریکا محلی از اعراب نداشته و ندارد تا اکنون بابت منع ویزای ورود به آمریکا مبتلا به غمبرک شوند! اگر دولتمردان آمریکایی حظ و درکی ولو قلیل از صیرورت ایرانیان دلبسته و وابسته به جمهوری اسلامی داشتند آنگاه می فهمیدند این جمعیت اگر دغدغه سفر و اخذ ویزا داشته باشند اولویت اول و آخرشان ویزای عراق و حجاز و شوق زیارت در نجف و کربلا و مدینه الرسول و خانه خدا بوده و می باشد.
بدین اعتبار دولت جدید ایالات متحده با دستور العمل مزبور تنها خود را از فرصت بهره مندی از ظرفیت لشکری محروم ساخته که قبل از آنکه شهروند قانونی ایران باشند خود را شهروند وجدانی آمریکائیان فهم و درک و تلقی می کنند! و بدین ترتیب جمهوری اسلامی می تواند از شروع «بد» ترامپ این درس را بگیرد که طی ۴ سال آینده با دولتی در کاخ سفید مواجه است که مطابق اسلاف اش فاقد درک و شعور و رفتارهائی معقولانه خواهد بود.۲ نظر:

ناشناس گفت...

شاید هم ترامپ متوجه شده که جماعتی که خواهان اخذ ویزای ایالات متحده هستند، فرصت طلب و تاجرمسلک سیاسی اند و چندان به درد بخور نیستند و هزینه شان بیشتر از فایده شان است.
هر چه نباشد، ترامپ تاجر است و فقط و فقط به سود و زیان می اندیشد.

ناشناس گفت...

این رو خوب اومدی، اصلا بجای 90 روز؛ 900هزار سال منع کن. حالا میخایم بیاییم اونجا روی کثیف امثال تر.... رو ببینیم